16
Δείτε όλες τις ειδήσεις του porto-rafti.gr και στο TWITTER κάντε κλικ στον σύνδεσμο: twitter.com/GrRafti
0
()

Ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες που πάλεψαν για την πρόκριση τους στους 8 του Κυπέλλου.

Παιχνίδι με πολλές φάσεις το οποίο τελικά κρίθηκε στην ψυχοφθόρα διαδικασία των πέναλτι.

Στο 25΄ ο Αθανασόπουλος βρήκε στην πλάτη της άμυνας της Μαρκο τον Πράπα, που είχε τον χρόνο να στοπάρει τη μπάλα και με σουτ να κάνει το 1-0. Στην επανάληψη ο Σόφης με προβολή μέσα από την μικρή περιοχή σε χτύπημα κόρνερ έκανε το 1-1.

Το σκορ δεν άλλαξε ούτε στην παράταση. Στο 110΄ η Μαρκο έμεινε με έναν παίκτη λιγότερο καθώς αποβλήθηκε ο Σόφης με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Στη διαδικασία των πέναλτι οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν και στα τέσσερα πέναλτι, ενώ ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμεων Νικολίτσας, έπιασε τα δύο από τα τέσσερα.

Πέναλτι

Το 0-1 ο Γκεμίσης, το 1-1 ο Κατσούγκρης, το 1-2 ο Τσακύρης, το 2-2 ο Τασσόπουλος, το 2-3 ο Pinheiro, το πέναλτι του Αθανασόπουλου το έπιασε ο Νικολίτσας, το 2-4 ο Γκριμέκης και το πέναλτι του Μουρούτη το έπιασε πάλι ο Νικολίτσας, ο οποίος έδωσε την πρόκριση στην ομάδα τους για την επόμενη φάση του Κυπέλλου.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ  Συνεχίζονται οι κατασκευές στην Αγιά Σοφιά. Φωτογραφία από το φωτισμένο γήπεδο της ΑΕΚ