Αυτές θα είναι οι συμμετοχές της Ελληνικής Ολυμπιακής ομάδας την αυριανή μέρα. Οι ελπίδες για μετάλλια.

16
0
()

Η συμμετοχή της Χριστίνας Μπούρμπου και της Μαρίας Κυρίδου στον τελικό της δίκωπου γυναικών στην κωπηλασία ξεχωρίζει απ’ τις ελληνικές παρουσίες στην αυριανή (Πέμπτη, 29/07) 7η ημέρα των Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο.

Στην σκοποβολή η Άννα Κορακάκη ξεκινάει στα προκριματικά για το σπορ πιστόλι 25 μέτρων γυναικών, προκειμένου να διεκδικήσει ακόμη ένα μετάλλιο για τα ελληνικά χρώματα,

ενώ ο Στέφανος Τσιτσιπάς και η Μαρία Σάκκαρη θα διεκδικήσουν την πρόκρισή τους στα ημιτελικά του μεικτού διπλού στο τένις, μπαίνοντας με νίκη επί των Αυστραλών Μπάρτι και Πιρς στη «ζώνη» των μεταλλίων…

ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΤΗΣ 7ης ΗΜΕΡΑΣ

ΠΕΜΠΤΗ 29 ΙΟΥΛΙΟΥ

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Tokyo Aquatics Centre
-4Χ100 Μικτή ατομική: Προκριματικές σειρές (14:27): Συμμετοχή εθνικής ομάδας (2η σειρά)

ΤΕΝΙΣ

Ariake Tennis Park – Court 2
-Προημιτελικοί μεικτού (3ο ματς στη σειρά στο Court 2) – Μαρία Σάκκαρη/Στέφανος Τσιτσιπάς εναντίον Άσλεϊ Μπάρτι/Τζον Πιρς (Αυστραλία)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Kamakura
-RS:X Ανδρών: Ιστιοδρομίες 10-12 (09:20): Βύρωνας Κοκκαλάνης
Kamakura
-RS:X Γυναικών: Ιστιοδρομίες 10-12 (07:05): Κατερίνα Δίβαρη
Fujisawa
-Laser Radial Γυναικών: Ιστιοδρομίες 7-8 (06:15): Βασιλεία Καραχάλιου
Enoshima
-Finn Ανδρών: Ιστιοδρομίες 5-6 (08:35): Ιωάννης Μιτάκης
Zushi
-470 Ανδρών: Ιστιοδρομίες 3-4 (09:05): Παναγιώτης Μάντης – Παύλος Καγιαλής
Enoshima
-470 Γυναικών: Ιστιοδρομίες 3-4 (06:05): Αιμιλία Τσουλφά – Αριάδνη Σπανάκη

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ  Παρέδωσαν στη φωτιά, αυτοκίνητο και μηχανή αστυνομικού που φυλάκισε και εξέδιδε 19χρονη στην Ηλιούπολη

ΠΟΛΟ

Tatsumi Water Polo Centre
-Αγώνας Α΄ ομίλου (12:20): Ελλάδα – Ιαπωνία

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

Asaka Shooting – 25m Range
-Σπορ πιστόλι γυναικών 25m – Προκριματικά: Βολές ακριβείας (03:00): Άννα Κορακάκη

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Sea Forest Waterway
– Μονό σκιφ γυναικών: Ημιτελικοί για θέσεις 1-12 (04:30): Αννέτα Κυρίδου
Sea Forest Waterway
-Μονό σκιφ ανδρών: Ημιτελικοί για θέσεις 1-12 (05:10) Στέφανος Ντούσκος
Sea Forest Waterway
-Δίκωπος γυναικών (03:30): Τελικός Α (Θέσεις κατάταξης 1-6) – Χριστίνα Μπούρμπου – Μαρία Κυρίδου

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ

Yumenoshima Final Field
-Ατομικό γυναικών: Φάση των «64» (06:32): Ευαγγελία Ψάρρα εναντίον της Τσιά-Εν Λιν (Ταϊπέι)
Διάρκεια αγώνων: 10:00 – 12:40
Ατομικό γυναικών: Φάση των «32»: Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)

Πόσο χρήσιμη ήταν αυτή η ανάρτηση;

Μέση βαθμολογία / 5. Αριθμός ψήφων:

Δεν υπάρχουν ψηφοφορίες μέχρι τώρα! Γίνετε ο πρώτος που θα αξιολογήσει αυτήν την ανάρτηση.

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ